Kryebashkiaku i Ankarasë lutet që uraganet ta shkatërronin Amerikën

Në disa postime në Twitter, kryebashkiaku Melih Gokçek ka shkruar: “Kostot e uraganeve Harvey dhe Irama në SHBA kanë arritur në 290 miliardë dollarë. Vazhdojmë me lutjet ‘O Zot, atyre që merren me ne jepu probleme të tilla që të na harrojnë’”. Pas deklaratave kontraverse ka reaguar edhe zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Heather Nauert, […]

Vazhdo të lexosh

Kë duhet të besojnë shqiptarët? Amerikën apo të dërguarin e Soros, LU?

Shtetet e Bashkuara të Amerikës deklarojnë se asnjë prej çështjeve të mprehta të aktualitetit politik në vend nuk duhet të jetë shfajësim për bojkotin e Parlamentit, bllokimin e zgjedhjeve dhe Reformës në Drejtësi. Në përgjigje të interesimit të Top Channel, ambasada amerikane në Tiranë tha se administrata e Trump nuk e mbështet protestën e Partisë […]

Vazhdo të lexosh