Çollaku/ Vazhdojnë qendrime shqiptare të çoroditura mbi Kosovën dhe rrezikun e ndarjes së saj.

Dikush ka hallin e Ballkanit, dikush ka hallin e Evropes, dikush ka hallin e pushtetit, dikush ka hallin e patriotizmit, dikush nuk ka asnje nga keto pervcse deshire per te thene dicka ne ze te shokeve… Armiqte e kesaj situate jane te shumte. Armike eshte mungesa e komunikimit mes faktorit shqiptar ne Ballkan. Armik i […]

Continue Reading

Aleati i Lulzim Bashës i zhgënjyer. Koha të merrem me 2 djemtë e mij.

Ndersa PD eshte ne diskutime intensive me strukturat dhe aleatet e saj per perpilimin e listes se kandidateve per deputete si edhe per nisjen e fushates elektorale, njeri prej miqve dhe aleateve te Lulzim Bashes, pikerisht Arian Galdini duket se ka shpallur terheqjen e tij totale nga kjo fushate. Zhvillimet e fundit qe pas Paktit […]

Continue Reading

Mediu dhe Duka: Thirrje PD-së për protesta të qëndrueshme

Aleatët e PD-së thanë se situata është shumë e rënduar në gjithë aspektet, ndaj vendi ka nevojë për një protestë të qëndrueshme deri në arritjen e qëllimit. Mediu dhe Duka thonë se kjo duhet të jetë një protestë, ku zëri qytetar të vendosë mbi krimin e korrupsionin, të ngrihen për ekonominë e tyre e për […]

Continue Reading