Nga Dritan Kaba/ “Lapsusi” i ambasadorit Lu me Al Caponen 

PARA DY VJETESH KUR AMBASADORI LU FLISTE PER AL KAPONE E TANI ME PESHQ. ASNJE NDRYSHIM. TE PAPREKSHIMIT” SHEMBULLI QE NUK LUFTON KORRUPSIONIN Në një takim të disa ditëve më parë, me temë “Partneriteti për qeverisje të hapur”,ambasadori amerikan z. Lu, u shpreh për krijimin e një njësie antikorrupsion duke marrrë si shembull nje film […]

Continue Reading

“Pamfleti” i Rilindjes sulmon Metën: Meta si Al Capone

Nuk ka qetësi për Ilir Metën, miliarderin politikan që fatkeqësisht është në bashkëqeverisje me Edi Ramën dhe që drejton edhe Kuvendin e Shqipërisë. Nëse thuhet gjithnjë se e keqja fillon nga detajet, shembulli më i qartë ka qënë Al Capone. I cili pavarësisht se kishte përvetësuar me miliona dollarë nga pasuritë publike përmes korruptimit të […]

Continue Reading