ISIS merr përsipër sulmet në Egjipt. 36 të vdekur nga dy shpërthimet në kisha

Media e ISIS, Amaq, njoftoi se një skuadër e tyre kreu shpërthimet në dy kishat mëngjesin e sotëm. 25 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur ishte bilanci i shpërthimit të parë që ndodhi në Tanta, në veri të Kajros. Ndërsa nga sulmi i dytë në Aleksandi mbetën të vdekur 11 persona. Në momentin e shpërthimit […]

Continue Reading