Messi i acaruar/ “Pleshti” nuk përmbahet por akuzon fort

Rrallë herë e kemi parë Messin të acaruar por kur është në një gjendje të tillë “pleshti” nuk përmbahet por akuzon fort dhe drejtë për drejtë. Eliminimi nga Kupa e Amerikës në gjysmëfinale nga Brazili ka bërë që ylli argjentinas të shpërthej në akuza ndaj gjyqtarëve të takimit: “Nuk dua të gjej alibi por arbitrimi […]

Continue Reading

Rama/ “Ia di për nder Ilir Metës që më ka…

Nga Çorovoda, kryeministri i vendit, Edi Rama kërkoi votën për kandidatin e Partisë Socialiste, Adriatik Mema duke u shprehur se ajo duhet të bazohet në vepra. Ndërsa foli për potencialet që kjo zonë ka, i pari i qeverisë gjeti rastin të falenderonte Presidentin Meta, që siç tha, e kishte prezantuar me një bukuri të madhe […]

Continue Reading

Gjëndje e rënduar/ Rama sot në Korçë mezi lëviz këmbët. VIDEO

Kryeministri Edi Rama është shfaqur për herë të parë sot pas publikimit të audiopërgjimeve të Bild, që zbulojnë skemën mafioze të lidhjes së grupit të Avdylajve me Bashkinë e Durrësit dhe të Shijakut. Rama ka qenë sot në Korçë, pesë ditë pas tërmetit që la të pastrehë qindra banorë, të cilët janë lënë në çadra, […]

Continue Reading

Presidenti Ilir Meta paralajmëron anullimin e datës së zgjedhjeve lokale.

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, me një njoftim publik ka bërë të ditur se në bazë të kompetencave që i jep Kushtetuta e vendit është gati që të rishikojë dekretin e zgjedhjeve lokale, për të dekretuar një tjetër datë. Por presidenti Meta shkon edhe më tej, ku thotë se në funksion të zgjidhjes së krizës […]

Continue Reading

“Më fal shpirti im”-Poezi nga Mimoza Rexhvelaj.

Sinfonia e stinës Rashë në gjurmët magjike të ëndrrës,Mbi borë ajo kishte lënë vetvetën.Dhe një copë buzëqeshjeArnuar me grimca heshtjeje. Më tej, një pikë e ngrohtë lotiKishte ngrirë e bërë kallkanHëna e shkujdesur shihej mbi tëE vetja, i dukej zanë. Dëgjoheshin kërcitjet enigmatikeTë hapave të bardhë të natësSikur përcillnin përtueshëmTingujt e një sinfonie pambarim,të stinës […]

Continue Reading

Monstra i Vlorës që vrau 8 vetë/ Flet vetëm me veten në burg.

Pas nëntë muajsh në qeli dhe i braktisur nga familjarët, Ritvan Zykajn e masakrës së Selenicës e takon personi i parë. Sipas Abc News në burg për ta takuar ka qenë vëllai i tij. Zykajt nuk i ka bërë përshtypje kjo vizitë, madje as i ka kërkuar ndonjë gjë të vëllait. Ai vazhdon të qëndrojë […]

Continue Reading

Tifozët e PAOK-ut i venë flakën Selanikut

PAOK-u ka pritur 34 vite, por në fund mund të festojë. Selaniku ka thyer hegjemoninë e Athinës dhe sidomos Olympiakosit, duke fituar titullin e tretë në historinë e klubit në një sezon mbresëlënës, me asnjë humbje deri tani. Gjatë kampionatit grek, PAOK-u ka fituar 24 ndeshje dhe ka barazuar 5 të tjera. Nëse edhe javën […]

Continue Reading

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi këshillon Rudina Hajdarin/ Idealizmin e vërtetë e gjen vetëm tek Partia Demokratike

Ish deputeti Boçi, shprehet se demokratëve u dhemb zemrat teksa e dëgjojnë të flasë me gjuhën e Ramës dhe Ruçit, ndërsa thekson se një ditë do të trokasë sërish tek PD. “Demokratëve u dhemb mendja e zemra, tek të dëgjojnë të flasësh me gjuhën e Ramës e të shohin të biesh në lojën e Ruçit. […]

Continue Reading

Prishja e banesave/ Policia godet me shpulla dhe dhunon gratë/ VIDEO

Gjatë ditës së sotme policia ka ushtruar dhunë dhe ka bllokuar qytetarë të shumtë që donin të shkonin në banesat e tyre të merrenin prej andej plaçkat, para se qeveria dhe bashkia të fusnin fadromat e t’ua shembinin. Pamjet e mëposhtme flasin vetë për atë së çfarë përfaqëson kjo qeveri dhe forcat e tyre policore.

Continue Reading

Arrestohet “terroristja” 5-vjeçare e Bregut të Lumit.

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku ka publikuar sot këtë foto denoncuese, që e ka cilësuar si skandali i radhës i qeverisë. Në të nuk janë tjetër, përveçse gratë dhe fëmijët nga Bregu i Lumit, që u zgjuan nën terrorin e Policisë dy ditë më parë dhe u nxorrën me forcë nga shtëpitë, për t’ua shembur. “Minorenet brenda […]

Continue Reading

Shpifi ndaj Shkëlzen Berishës, gjykata dënon Romeo Karaj

Gjykata penale e shkalles së parë dënoi me shpifje Romeo Karaj për shpifje të kryer botërisht ndaj Shkelzen Berishës dhe e dënoi atë me 500.000 lekë gjobë. Kjo është hera e tretë që Romeo Karaj dënohet për konsumin e vepres penale të shpifjes ndaj Shkelzen Berishës. Romeo Karaj ka pasur probleme me ligjin dhe me […]

Continue Reading

Rama më tha s’futem në PS-në komuniste, s’i mund të rri unë me Ruçin?!

Moderatori Enkel Demi ka deklaruar së fundmi se  filozofia politike e kryeministrit Edi Rama është anarkia, dhe se ai po shkatërron strukturat bazë të PS-së.  “Për mua kur u bë kryetar partie ishte gjë e shkëlqyer, tani është e rrezikshme”, u shpreh ai.  Duke komentuar mundësinë e ekzistencës të një rryme kundër Ramës brenda Partisë Socialiste,  […]

Continue Reading

63% e shqiptarëve nuk besojnë Vettingun

Një sondazh i Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë dhe Komiteti Shqiptar i Helsinkit, dy organizatat që financohen nga SHBA dhe BE për monitorimin e reformës në drejtësi, tregon se opinioni publik nuk beson në zbatimin e kësaj reformem Konkretisht 63.3% e shqiptarëve mendojnë se procesi i verifikimi të gjyqtarëve, “nuk është i drejtë”. Po ashtu 62.5 % […]

Continue Reading

Batërdi me lekët e shqiptarëve/ 478 tendera dhe 134 miliardë lekë për njerëzit e pushtetit. EMRAT.

Pas raportit të Kontrollit të Lartë të Shtetit, i cili në raportin e vitit 2018 thekson se, vetëm në një vit është abuzuar me plot 1.7 miliardë euro, ish kryeministri Sali Berisha ka postuar listën me emrat e njerëzve pranë qeverisë Rama, që në 478 tendera kanë përfituar plot 134 miliardë lekë të reja. Ish […]

Continue Reading

Studentët e Shkodrës në protestë, thyejnë derën e shkollës. VIDEO

Studentëve iu është premtuar që godinat e universiteteve të Ekonomikut dhe Juridikut do të hapeshin në datën 1 janar për të zhvilluar mësimin aty. Por tashmë pas 3 muajsh studentët nuk kryejnë mësim në këto godina. Shkodër-  Studentët në Shkodër janë ngritur në protestë  sërish. Dosja.al mëson se studentët janë ngritur në protestë pasi ende nuk janë hapur godinat […]

Continue Reading

Protestuesit zbulojnë policin e inflirtuar mes turmës dhe e godasin me grusht. Video

Disa protestues janë përplasur me njëri tjetrin ndërkohë që njëri prej tyre është goditur me grusht. Sipas PD, personi i cili u godit me grusht dhe u dëbua nga protesta është një agjent i infiltuar që ka dashur të përçajë protestuesit. Është dashur ndërhyrja e ish-deputetit Luçiano Boçi dhe ish-deputetëve të tjerë për të qetësuar […]

Continue Reading

Hungaria refuzon të ekstradojë ‘Babalen’

Burime për ReportTv nga Interpol, thanë se nuk është pranuar kërkesa e Shqipërisë për ekstradimin nga Hungaria të Albert Veliut, njohur si ‘Babale’. Albert Veliu u arratis në Kosovë ku kërkoi azil e më pas në Hungari. Prej 10 ditësh është liruar nga autoritet e Hungarisë. Në Tiranë Veliu njohur si ‘Babalja’ është marrë i […]

Continue Reading

Ralf i djeshëm deklaronte: Po të isha deputet do të kisha djegur mandatin. VIDEO

Si ndryshoi ky njeri kur vetë deklaronte se do ta digjte mandatin, nëse do të ishte deputet. Video më poshtë e deputetit të ri Ralf Gjoni tregon se deri ku mund të arrijë mashtrimi i këtij soji politikani.Në një intervistë të dhënë në 7 janar të vitit 2019 për gazetarin Artur Zheji, në mënyrë pompoze […]

Continue Reading