Shtirja gjatë seksit, 7 histori të rrëfyera nga meshkujt

Shpesh mendohet që vetëm gratë shtiren se përjetojnë orgazëm gjatë raportit seksual. Por studimet e fundit duket se e përmbysin këtë pohim. Arsyen se përse edhe burrat mashtrojnë janë nga më të ndryshmet. Për këtë arsye janë marrë në studim 7 persona për t’i pyetur mbi arsyet që i çojnë për të mashtruar. 1. “Ish […]

Continue Reading

Ish deputeti i Ramës rreh punonjësin e tatimeve dhe e bën për spital/ Ja emri

Një ngjarje e rëndë raportohet këto minuta për newsbomb.al. Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se ish-deputeti Arben Ndoka ka goditur në ambientet e punës një punonjës të Tatimeve në Lezhë. Ambulanca dhe policia kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por sipas burimeve kjo e fundit po tenton ta mbajë të fshehur. Pritet që […]

Continue Reading

Julia Roberts ka udhëtuar për në stadiumin e Santiago Bernabeu për të takuar futbollistët e Real Madridit. Video

Julia Roberts ka udhëtuar këtë fundjavë për  në stadiumin e ‘Santiago Bernabeu” për të takuar futbollistët e Real Madridit. Pas përfundimit të ndeshjes me Barcelonën,  lojtarët madrilen janë takuar të gjithë me radhë me aktoren e famshme. Aktorja ishte së bashku me familjen e saj, ndërsa u shpreh se ishte mjaft e emocionuar teksa takonte […]

Continue Reading

Përdoruesit e celularëve në shtrat verbohen përkohësisht!

Okulistët kanë këshilluar vazhdimisht që njerëzit të mos përdorin celularin teksa janë të shtrirë ose të paktën të përdorin minimumin e dritës. Tashmë, kemi të bëjmë me personat e parë që e vuajnë drejtëpërdrejtë përdorimin e celularit në shtrat! Bëhet fjalë për dy vajza nga New England, të cilat janë paraqitur në spitalin e zonës […]

Continue Reading

Rozana lutet për xhaxhin Françesk Radi: Është shumë herët për tu larguar

Françesk Radi, një nga këngëtaret më të dashur të publikut shqiptar ,  ndodhet në Reanimacionin Qendror të QSUT-së. Thuhet se kantautori  67-vjeçar ka pësuar një hemorragji cerebrale (gjakderdhje në tru). Bashkëshortja e tij Tefta dhe mbesa Rozana Radi i kanë qëndruar pranë ndërkohë që artistit të njohur, ndërkohë që Rozana ka i ka kushtuar një dedikim […]

Continue Reading

Alban Dudushi dhe partnerja e tij shtatzënë, Bieta Sulo do jenë opinionistët e Big Brother

Big Brother ngriti siparin me një surprizë për sa i përket opiniostëve. Duke qenë se edicioni i këtij viti u cilësua si edicioni i çifteve, edhe opinionistët ishin jo vetëm një dyshe, por një çift mes tyre. Moderatori i njohur nga Kosova Labinot Gashi dhe e fejuara e tij dhë medimet e tyre mbi banorët, […]

Continue Reading

Cruise pritet të martohet me aktoren 26 vite më të re

Vanessa Kirby është vajza e cila ka arritur t’i rrëmbejë zemrën Tom Cruise. Që pas ndarjes me Katie Holmes, jeta private e aktorit ka qënë tepër e rezervuar, dhe nuk ka patur aspak informacion në lidhje me të. Mesa duket “Mission impossible” ka qënë vendi ku u dashuruan 2 aktorët dhe tashmë pritet të lidhin […]

Continue Reading

Serialit ‘Fate të Kryqëzuara’ i vjen fundi. Aktorët festojnë suksesin e bashkëpunimit të tyre/Video

Serialit turk i cili ka mbërthyer shikuesit para ekranit që nga  1 dhjetori i vitit 2014, duket se i ka ardhë fundi. Seriali me 97 episode,  në të cilin interpretojnë aktorët më me zë në kinematografinë turke si Erkan Petekkaya, Nurgul Yesilcay, Ebru Ozkan, është një nga prodhimet më të suksesshmë të  gjigantit Endemol, shkruan […]

Continue Reading

Ertugrul pranoi hapur se nuk ia thoshte këtij arti. Nuk marr vesh nga pikturat

“Ertugrul”, Aktori është i aftë në shumë gjëra, por ka disa të tjera, të cilat nuk i merr me hall. Një ndër to është edhe piktura. Siç shkruan Tv Klan, në një intervistë të fundit, Ertugrul është pyetur nga gazetarët pas vizitës në një ekspozitë pikture në Stamboll, nëse kishte aftësi në pikturë, por pranoi […]

Continue Reading

Kur bëhet fjalë për lidhje të gjata, femrat kërkojnë meshkuj me mjekër të plotë.

Sipas një studimi të publikuar në Journal of Evolutionary Biology, gratë tërhiqen më shumë nga meshkujt pa mjekër kur vjen puna tek lidhjet afat – shkurtra, por kur bëhet fjalë për lidhje të gjata, ato kërkojnë meshkuj me mjekër të plotë. Studiuesit pyetën 8500 femra, në mënyrë që të përcaktonin si ndikon tërheqja fizike në gjetjen […]

Continue Reading

Turqia e dyta në botë për serialet televizive, pas SHBA-së.

E ndërsa Shqipëria ka disa vite që po tërhiqet nga industria e filmit turk, Italia duket se po e zbulon tani. Është filmi “Rosso Istanbul’ që do të shfaqet më 2 mars të vitit të ardhshëm paralelisht në Itali dhe Turqi. Ai është frymëzuar nga romani i regjisorit turk Ferzan Ozpetek. Për italianët, cast-i i […]

Continue Reading

Ja arsyeja e largimit të Gylseren-it nga Fate të Kryqëzuara

Një nga serialet më të ndjekura të momentit “Fate të Kryqëzuara” ka vënë jo pak në qëndër të vëmendjes largimin e shpejtë të aktores Nurgul Yesilcay e njohur si Gylseren. Sipas një deklarate të Nurgul “Nuk zgjedh kurrë role që kanë skena dashurie apo puthjeje” u konsidderua si arsyeja kryesore e largimt të saj. Media të […]

Continue Reading

Noizy shan dhe fyen rëndë Top Chanel-in. Foto/Video

Noizy vjen me këngën më të re “Young Boy” e cila zgjoi kureshtjen e të gjithëve. Në një pjesë të tekstit të tij ai përmend edhe një nga televizionet shqiptare,Top Channel. Reperi ende flet me një “mllef” të madh për to, pasi që ai u konfliktua me modernatorin Ledion Liço gjatë “Top Music Aëard” duke […]

Continue Reading

Rezarta Skifteri: Ky cuni sot ka ditëlindjen.

Rezarta Skifteri është një nga ato profesionistet e fushës së modës, që nuk pushon në asnjë sezon. Spektakle, krijime për klientët e ateliesë së saj, porosi nga këngëtaret e njohura që vishen me markën e saj në klipe etj. etj…fotot e tregojnë larminë dhe volumin e krijimtarisë së saj. Këto foto dominojnë në rrjetet e […]

Continue Reading

Gishtat tregojne personalitetin tuaj

Gjatësia e gishtave të duarve lidhet me personalitetin e një individi. Ekzistojnë tre lloje të ndryshme personalitetesh, bazuar në gjatësinë e unazës në raport me gishtin tregues. 1.Nëse gishti juaj i unazës është më i gjatë sesa gishti tregues ju jeni të parezistueshëm për të gjithë ato që ju rrethojnë, nuk mund t’ju thonë dot jo. […]

Continue Reading