“Më fal shpirti im”-Poezi nga Mimoza Rexhvelaj.

Sinfonia e stinës Rashë në gjurmët magjike të ëndrrës,Mbi borë ajo kishte lënë vetvetën.Dhe një copë buzëqeshjeArnuar me grimca heshtjeje. Më tej, një pikë e ngrohtë lotiKishte ngrirë e bërë kallkanHëna e shkujdesur shihej mbi tëE vetja, i dukej zanë. Dëgjoheshin kërcitjet enigmatikeTë hapave të bardhë të natësSikur përcillnin përtueshëmTingujt e një sinfonie pambarim,të stinës […]

Vazhdo të lexosh

Ish-deputeti i PD, Luçiano Boçi këshillon Rudina Hajdarin/ Idealizmin e vërtetë e gjen vetëm tek Partia Demokratike

Ish deputeti Boçi, shprehet se demokratëve u dhemb zemrat teksa e dëgjojnë të flasë me gjuhën e Ramës dhe Ruçit, ndërsa thekson se një ditë do të trokasë sërish tek PD. “Demokratëve u dhemb mendja e zemra, tek të dëgjojnë të flasësh me gjuhën e Ramës e të shohin të biesh në lojën e Ruçit. […]

Vazhdo të lexosh

Rama më tha s’futem në PS-në komuniste, s’i mund të rri unë me Ruçin?!

Moderatori Enkel Demi ka deklaruar së fundmi se  filozofia politike e kryeministrit Edi Rama është anarkia, dhe se ai po shkatërron strukturat bazë të PS-së.  “Për mua kur u bë kryetar partie ishte gjë e shkëlqyer, tani është e rrezikshme”, u shpreh ai.  Duke komentuar mundësinë e ekzistencës të një rryme kundër Ramës brenda Partisë Socialiste,  […]

Vazhdo të lexosh

63% e shqiptarëve nuk besojnë Vettingun

Një sondazh i Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë dhe Komiteti Shqiptar i Helsinkit, dy organizatat që financohen nga SHBA dhe BE për monitorimin e reformës në drejtësi, tregon se opinioni publik nuk beson në zbatimin e kësaj reformem Konkretisht 63.3% e shqiptarëve mendojnë se procesi i verifikimi të gjyqtarëve, “nuk është i drejtë”. Po ashtu 62.5 % […]

Vazhdo të lexosh

Studentët e Shkodrës në protestë, thyejnë derën e shkollës. VIDEO

Studentëve iu është premtuar që godinat e universiteteve të Ekonomikut dhe Juridikut do të hapeshin në datën 1 janar për të zhvilluar mësimin aty. Por tashmë pas 3 muajsh studentët nuk kryejnë mësim në këto godina. Shkodër-  Studentët në Shkodër janë ngritur në protestë  sërish. Dosja.al mëson se studentët janë ngritur në protestë pasi ende nuk janë hapur godinat […]

Vazhdo të lexosh

Protestuesit zbulojnë policin e inflirtuar mes turmës dhe e godasin me grusht. Video

Disa protestues janë përplasur me njëri tjetrin ndërkohë që njëri prej tyre është goditur me grusht. Sipas PD, personi i cili u godit me grusht dhe u dëbua nga protesta është një agjent i infiltuar që ka dashur të përçajë protestuesit. Është dashur ndërhyrja e ish-deputetit Luçiano Boçi dhe ish-deputetëve të tjerë për të qetësuar […]

Vazhdo të lexosh