SPRINT NEWS ALBANIA

Rajoni

Tik Tok pritet të ndalohet në të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës

Rrjeti social Tik Tok pritet të ndalohet në të gjitha institucionet e Republikës së Kosovës.

Kjo pritet të bëhet me një vendim qeveritar. Propozimi i Ministrisë së Punëve të Brendshme lidhet me çështje të sigurisë.

Kryeministri Albin Kurti ka ftuar kabinetin në një mbledhje që do të mbahet të premten dhe ndër pika që do të diskutohet e ku do të merret edhe një vendim do të jetë edhe kjo për Tik Tok-un.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?