SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Vokshi: Pse Ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu nuk foli asnjë fjalë për pajisjen e kobaltit???

Albana Vokshi shkruan:

Pse Ministrja e Shëndetësisë Albana Koçiu nuk foli asnjë fjalë për pajisjen e kobaltit???
Ministrja e Shëndetësisë Kociu, qenka neveritur nga nga abuzimi i disa mjekëve dhe zyrzarëve të QSUT… me të drejtë…
Po a është neveritur ajo nga:
– mbi 400 mln EURO që vazhdojnë të shkojnë në 4 koncesione abuzive, në vend që të shkonin për kura, shërbime, infrastrukture, mjete, pajisje, paga më të larta për mjekët dhe stafin mjekësor…
– aparatura e kobaltit që i kthye në burim rrezatimi duke rrezikuar jetën e pacientëve dhe stafit mkekësor
– fakti që ishin në dijeni të gjithë, e askush nuk veproi, askush nuk mori masa (që duhet të ishin Urgjente) për mbrojtjen nga radioaktiviteti?
– mungesat e shumta në QSUT???
Është kriminale të fitosh në kurriz të shëndetit dhe jetës… ndaj drejtësia nuk mund e nuk duhet të veprojë me dy standarte. Ajo dhet të fillojë nga Rama, Bewaj, Manastirlliu e me rradhë në tërë hirearkinë e cdokujt përgjegjës për këtë abuzim!!
E sigurt, askush s’do të gëzojë asnjë qindarkë të vjeshur të parave të shëndetit..
Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe teksti
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?