SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Kryesia e PD, vendoset data dhe ora e protestës kombëtare

Anëtarët e Kryesisë së Partisë Demokratike kanë vendosur në mbledhjen e sotme datën dhe orën e protestës kombëtare.

Mësohet se është vendosur që opozita ta mbajë protestëln kombëtare në datën 12 Korrik, në orën 20:00 para godinës së Kryeministrisë.

Kjo protestë vjen pasi Gjykata e Apelit vendosi t’i rikthejë vulën e Partisë Demokratike grupit të Sali Berishës, teksa mbetet të shihen edhe deputetët kritikë që pritet të rikthehen në parti.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?