SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Kapet në Tiranë 38-vjeçari shqiptar, pjesë e organizatës kr’iminale

Finalizohet nga Komisariati i Policisë Rrugore Tiranë, operacioni policor i koduar “Wanted 3”.

I akuzuar nga autoritetet italiane, për organizatë kriminale, armëmbajtje pa leje dhe trafikim narkotikësh, kapet në Tiranë dhe arrestohet me qëllim ekstradimin në Itali, 38-vjeçari.

Gjatë operacionit, shërbimet e Policisë Rrugore kanë kapur në rrugën “Xhorxh Bush”, shtetasin A. F., 38 vjeç, i cili u arrestua nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve të DVP Tiranë, me qëllim ekstradimin drejt Italisë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Gjenovës, Itali, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Organizata kriminale”, “Trafikimi i narkotikëve” dhe “Armëmbajtja pa leje”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Viijojnë procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi, në Itali.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?