SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetBota

Hakerat publikojnë të dhënat personale të mijëra qytetarëve shqiptarë

Grupi i hakerave “Homeland Justice”, ka publikuar ditën e sotme në rrjetin social “Telegram” të dhënat personale të qytetarëve shqiptarë.

Dokumenti prej disa faqesh përfshin të dhëna si numër ID, emër, mbiemër, gjini, vendlindje si dhe numrat celularë të qytetarëve.

Krahas këtij dokumenti, “Homeland Justice”, shkruan “Nëse dikush thotë: Unë e adhuroj Zotin” dhe urren vëllanë e tij, ai është hipokrit; sepse ai që vret vëllanë e tij që e ka parë, nuk mund ta dojë Perëndinë që nuk e ka parë’.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?