SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

GJKKO dënon me 4.6 vite burg ish- kryebashkiakun e Kukësit Safet Gjici

GJKKO ka marrë vendimin për dënimin e ish-kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjici për veprën penale “Korrupsioni pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”, parashikuar nga neni 260 i Kodit Penal.

Gjici është dënuar me 4 vite e gjashtë muaj burg, por duke përfituar nga gjykimi i shkurtuar, ai dënohet me 3 vite.

Ai ishte dënuar nga GJKKO me 3 vite burg.

Gjykata kishte ndryshuar akuzën ndaj Gjicit nga korrupsion në shpërdorim detyre, që është ndryshuar sërish nga Apeli.

Gjici u arrestua pasi u filmua në zyrën e bashkisë duke kryer akt seksual me Alma Kaçin video e cila u shpërnda më tej në media.

Para shpalljes së vendimit, Gjici kërkoi pafajësi, duke pretenduar se nuk ka shkelur asnjë ligj, ndërsa i përlotur i kërkoi falje familjes dhe qytetarëve të Kukësit.

Gjicit i hiqet e drejta për të ushtruar funksione publike për një periudhë prej 5 vitesh.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?