SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Sot moti me temperatura ekstreme, ja sa gradë celsius pritet të arrijë sot

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të masave ajrore të qëndrueshme dhe të nxehta.

Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6 m/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të ishte i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 20 deri 37°C

në zonat e ulëta 21 deri 40°C

në zonat bregdetare 22 deri 37°C

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?