SPRINT NEWS ALBANIA

ShowStil/Jetë

Céline Dion rikthehet për herë të parë në tapetin e kuq që nga diagnoza me sëmundjen e saj

Céline Dion dhe djali i saj René-Charles Angélil ndanë një moment të ëmbël në tapetin e kuq në një nga premierat e dokumentarit të saj të ri.

Këngëtarja 56-vjeçare dukej në formë të mirë në eventin e mbajtur në qytetin e Nju Jorkut për ‘I Am: Celine Dion’, një dokumentar i ‘Prime Video’ që sjell një pasqyrë në jetën e saj si një interpretuese legjendare. Filmi përshkruan gjithashtu betejën e Dion me një çrregullim të rrallë neurologjik, sindromën e personit të ngurtë (SPS).

“Queen of Power Ballads” mahniti me një pamje krejt të bardhë që përfshinte një fund të gjatë dhe një bluzë elegante me mëngë të gjata. Ajo mbante një rrip argjendi, byzylykë dhe një palë vathë.

René-Charles, 23 vjeç, zgjodhi një kostum të zi dhe elegant. Dion ka René-Charles, si dhe binjakët Nelson dhe Eddy, me bashkëshortin e saj të ndjerë, René Angélil. Angelil vdiq në vitin 2016 nga kanceri në fyt.

‘I Am: Celine Dion’ përshkruhet nga artistja si “një letër dashurie për fansat e saj”. Traileri zyrtar, i publikuar në maj 2024, tregon fragmente nga karriera e Dion, si dhe intervista të reja.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?