SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Benjamin Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Benjamin Netanyahu shpërndan kabinetin e luftës

Mediat izraelite raportojnë se tetë ditë pasi Benny Gantz dha dorëheqjen për qeverinë izraelite, kryeministri Benjamin Netanyahu ka thënë se kabineti i luftës është shpërbërë.

Kryeministri izraelit e bëri njoftimin gjatë një takimi të kabinetit politik të sigurisë mbrëmë, raportuan faqet e lajmeve të Izraelit Maariv dhe Ynet.

Megjithatë, ai pritet të vazhdojë të mbajë “konsultime sigurie” për luftën me zyrtarë kryesorë, përfshirë ata që kishin qëndruar në kabinetin e luftës tani të shpërbërë, sipas Ynet.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?