SPRINT NEWS ALBANIA

PolitikeRajoni

Turqi/ Meta takohet me ish-liderin e Partisë Popullore Republikane

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka vijuar me takimet zyrtare në Turqi

Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, Meta tregoi se ka zhvilluar një takim me ish-liderin e Partisë Popullore Republikane (CHP), opozitës kryesore në Turqi.

Mund të jetë një imazh i 5 persona

MESAZHI I METËS
Kënaqësi të takoja në Ankara një mik të shkëlqyer të Shqipërisë dhe timin, z.Kemal Kılıçdaroğlu, ish-liderin e Partisë Popullore Republikane (CHP), opozitës kryesore në Turqi.
Gjithmonë i kthjellët dhe i paepur në përpjekjet për një Turqi demokratike dhe europiane.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?