SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Berisha: 17 vite nga vizita historike e presidentit Bush

Kryetari i opozitës, Sali Berisha, përkujtoi sot 17-vjetorin e vizitës më të rëndësishme politike në Shqipëri, atë të presidentit amerikan, George W. Bush.

Gjatë kësaj vizite, Bush dha mesazhet më të rëndësishme për shqiptarët, atë për pavarësinë e Kosovës dhe për anëtarësimin e Shqipërisë në NATO.

“17 vite më parë, vizita historike e Presidentit George W. Bush në Shqipëri me mesazhet e tij epike: “Shqipëria në NATO dhe Kosova e pavarur”.

Mirënjohje dhe nderim për mikun e madh të kombit shqiptar!” shkruan Berisha.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?