SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Beqiraj/ Të udhëhiqesh nga një hajdut do të thotë…

Irena Beqiraj

Njerëzit mund ta largojnë ose të bashkëjetojnë me të keqen ! Teksa shikoja emisionin e RAI 3 nuk munda të mos mendoja për rreshtat e Oravia Butler.

“Të udhëhiqesh nga një frikacak do të thotë të kontrollohesh nga gjithçka që frikacaku ka frikë.
Të udhëhiqesh nga një budalla do të thotë të udhëhiqesh nga oportunistët që kontrollojnë budallain.

Të udhëhiqesh nga një hajdut do të thotë ti lësh thesaret e tua më të çmuara, të vidhen!

Të udhëhiqesh nga një gënjeshtar do të thotë të kërkosh të të thonë gënjeshtra.

Të udhëhiqesh nga një diktator do të thotë të shesësh veten dhe ata që do në skllavëri” .

Ne kemi pranuar të bashkëtojmë me gjithë keto të këqija ,kemi krijuar varësi, nuk na bën më përshtypje edhe ndihemi kaq të pafuqishëm për t’i larguar .

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?