SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Partia Lëvizja e Legalitetit, nis punën për përzgjedhjen e kandidaturave/ Asnjë bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit në listë

PARTIA LËVIZJA E LEGALITETIT.

Partia Lëvizja e Legalitetit, drejtuar me udhëzim të veçantë degëve në rrethe, nis punën për përzgjedhjen e kandidaturave të mundshme të saj për në zgjedhjet e ardhshme parlamentare duke përcaktuar edhe kriteret që duhet të plotësoj çdo kandidat.

Kriteret për çdo kandidat:

1-Të ketë përfunduar arsimin e lartë, ose në vazhdim (studentë)
2-Të mos jetë i kushtëzuar nga ligji i dekriminalizimit.
3-Të vërtetoj shkresërisht nëpërmjet Autoritetit Dosjeve (AIDSSH) se nuk ka qënë punonjës dhe bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit (Neni 11 i statutit PLL)
4- Të jetë figurë me integritet dhe kontribut të vlerësuar në jetën publike.
5-Të ketë një kontribut periodik dhe të vazhdueshëm në aktivitetin politik në mbështetje të PLL.

Faleminderit.

Mund të jetë një imazh i 1 person dhe teksti

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?