SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Temperatura deri në 28 gradë/ Mot i kthjellët gjatë paradites, në mesditë shtohen vranësirat

Parashikohet që edhe gjatë natës moti të mbetet i paqëndrueshëm ku vranësirat dhe shirat do të jenë prezente, përjashtuar zonat e bregdetit.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje orët e mëngjesit duke bërë që temperaturat minimale të jenë deri në 7°C në zonat malore, ndërsa ulen ndjeshëm maksimalet duke regjistruar vlerën 28°C përgjatë vijës bregdetare.

Era do të fryjë mesatare deri e fortë; përgjatë gjithë ditës duke arritur shpejtësinë deri në 45 km/h nga drejtimi permanent Jugor; për pasojë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit do të gjenerohet dallgëzim 2 – 3 ballë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?