SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Parashikimi motit për ditën e sotme

Parashikohet që pjesa e dytë e ditës të vijojë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta; të njëjtat kushte atmosferike do të na shoqërojnë edhe gjatë natës ku vranësirat dhe lagështira në ajër do të jenë në nivele të larta.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C vlera minimale deri në 30°C vlera maksimale që pritet përgjatë zonës së ulët.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi maksimale mbi 25 km/h nga drejtimi Lindor dhe Jugperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?