SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Pas protestës tek Bashkia, reagon Ambasada Amerikane: “Mos ma prekni Erion Veliaj-n

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar pas protestës së opozitës para Bashkisë së Tiranës.

SHBA dënon dhunën e ushtruar gjatë protestës, shkruhet në deklaratën e ambasadës, ndërsa theksohet se aktorët politikë të përgjegjshëm duhet të refuzojnë çdo formë dhune.

“Ambasada e Shteteve të Bashkuara dënon aktet e dhunës gjatë protestës së sotme pranë Bashkisë së Tiranës. E drejta për t’u mbledhur në mënyrë paqësore, për të protestuar dhe për të kërkuar veprim kundër korrupsionit janë të gjitha jetike në çdo demokraci, por nuk ka vend për dhunën e ndërmarrë nga organizatorët. Aktorët politikë të përgjegjshëm duhet të refuzojnë çdo formë dhune. Përshëndesim zyrtarët e forcave të rendit për profesionalizmin e tyre gjatë protestës së sotme.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?