SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Mot i kthjellët dhe i ngrohtë, temperaturat arrijnë deri në 28 gradë

Kjo situatë meteorologjike do të vijojë deri vonë pasdite kur pritet shfaqje e vranësirave të lehta e kalimtare si fillim në veri të vendit dhe gradualisht në të gjithë territorin; megjithatë nuk do të ketë reshje.

Temperaturat e ajrit do të mbeten të larta edhe gjatë ditës së shtunë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C temperatura më e ulët, deri në 28°C vlera maksimale në rang territori. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi kryesisht Veriperëndimor duke gjeneruar në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim 1 – 2 ballë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?