SPRINT NEWS ALBANIA

Kulture

Cekja: : Koço Devole një njeri dhe regjisor i rrallë

Sejfulla Myftaraj, i njohur për publikun si Cekja, ka dhënë një intervistë në RTSH kur thotë për kolegun dhe humoristin Koço Devole se ishte një artist dhe njeri i rrallë.

« Koçon e njoh mirë, kam ndenjur jashtë mase dhe Koçua ishte i rrallë si skenarist dhe regjisor.

Sinqerisht vlla, dhe Koçon e njoh shpejt që në kohë të ushtarit, kur kemi qenë atje tre vjet, ka qenë regjisor, ishte absolut për materialet, për tekstet, për skeçet, dialogjet. » – përfundon ai.

Koço Devole ishte një nga personalitetet më të rralla të artit dhe të humorit shqiptar. Ai u nda nga jeta në 2020 pas një beteje të gjatë me leuçeminë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?