SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Zgjedhjet për kryetar në 10 degë të Partisë Demokratike/ Ja emrat e fituesve

Zgjedhjet për kryetar në 10 degë të PDSH u zhvilluan në datat 23 dhe 24 mars.

Procesi u hap në orën 8.00 dhe u mbyll në pjesën më të madhe të degëve në orën 18.00.

Pas numërimit të fletëve të votimit, sipas procesverbaleve zyrtare të mbërritura pranë KOKOEs nga Komisionet e Votimit dhe Numërimit, fitues në garën për kryetar sipas degëve, u shpallën:

PD dega Mallakastër, Resmi Bilbil Shanaj me 82% të votave

PD dega Devoll, zElvis Jani Hajdërlli me 74% të votave
PD dega Poliçan, Behar Veli Xhaferaj me 63% të votave
PD dega Peqin, Mustafa Zylyf Pashja me 88% të votave
PD dega Shijak,  Denis Lutfi Duka me 53% të votave
PD dega Bulqizë, Shaqir Mislaf Manjani me 78% të votave
PD dega Tropojë, Bardhyl Sahit Hoxhaj me 71% të votave
PD dega Kukës,  Rrahman Shefqet Dema me 58% të votave
PD dega Kucovë, Nevjan Pasho, me 94% të votave
PD dega Mirditë, Aleksandër Lala, me 85% të votave.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?