Shendet

Probleme me prostatën? Mjeku alternativ tregon se çfarë duhet të përdorni

 

Si pasojë, mjeku alternativ ka dhënë disa këshilla për ta luftuar këtë sëmundje, si çaji i realizuar nga farat e kungullit dhe kokërra e krijuar nga rrënjët e brokolit.

“Një metodë që është shumë e mirë është merr një grusht me farën e kungullit, pasi kanë një molekulë të veçantë në përbërjen e tyre. Farat e kungullit i zien në ujë dhe redukton masën e zmadhimit të prostatës. Për shembull, një grusht me fara kungulli i zien në një 1 litër e gjysmë ujë për 20 minuta dhe i pi në mëngjes dhe darkë si çaj.

Rrënjët e brokolit janë një tjetër alternativ, pasi ndihmojnë për kancerin e prostatës dhe brokolina pihet tre herë nga një, ndërsa ata në gradën e dytë tre herë nga dy.

Përveç se bimët që duhen përdorur, njerëzit që vuajnë nga prostata, duhet të eliminojnë alkoolin, lëndët djegëse dhe ushqimet djegëse, pasi janë të dëmshme”, u shpreh ndër të tjera Dankshi.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?