Aktualitet

Përplasen dy makina në aksin Lezhë-Laç, plagosen dy të huaj

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin rrugor Lezhë-Laç në afërsi të fshatit Spiten. Gazetari Gjergj Figuri raporton se dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe kanë përfunduar jashtë rruge.

Nga burimet në vendngjarje bëjnë të ditur se në njërin automjet është gjetur i plagosur një shtetas i huj, i cili është transportuar në spitalin e Traumës për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

Ndërsa shtetasi turk që drejtonte mjetin tjetër është nisur për ndihmë mjekësore në Spitalin e Lezhës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?