Sport

Pjesa e parë/ Barça ndëshkon dy herë Napolin

Katalanasit” e Barcelona, që kanë arritur të gjejnë rrugën e rrjetës dhe jo një, por dy herë, duke qëndruar kështu me një këmbë, në fazën çerekfinale, të UEFA Champions League.

I pari që gjeti rrugën e rrjetës ishte “fantazisti” spanjoll, Fermin Lopez, i cili pas një pasimi të Raphinha, në brendësi të zonës dërgon topin në rrjetën e Meret, në minutën e 15′-të të sfidës dhe vetëm dy minuta më vonë, sërish braziliani Raphinha i cili lëshon një goditje potente, që përplaset në shtyllë, me topin që kësaj radhe kapet nga anësori portugez, Joao Cancelo, me këtë të fundit, që dërgon topin në rrjetën e italianëve. Rezultati shkon në 2 me 0. Por pak minuta me vone eshte Napoli qe shkurton rezultatin duke e mbyll pjesen e pare 2-1

SHIKONI GOLIN:

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?