Sport

Luiza Gega shpallet kampione e Ballkanit

Atletja shqiptare, Luiza Gega, e ka dominuar Kampionatin Ballkanik në atletik në Sallat e mbyllura.

Gega fitoi dy medalje të arta në disiplinat 1 mijë e 500 dhe 3 mijë metra.

 

Kështu ajo u shpall kampione e Ballkanit në garat e mbajtura në Stamboll të Turqisë.

 

35-vjeçarja ka arritur një rekord tjetër duke “rrëmbyer” jo më pak se 10 medalje të arta në Kampionatet e Sallave të mbyllura.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania