Sport

Pezullohet ndeshja Hamburg-Hannover kur tifozët lidhin zinxhirë te shtyllat,

Është pezulluar sonte pwr afro nje ore ndeshja e futbollit e të premtes mbrëma në kampionatin gjerman Bundesliga 2 pasi tifozë të skuadrës udhëtuese kanë lidhur zinxhire te shtyllat e portës në protestë ndaj pronarëve dhe menaxhimit të klubit të tyre.

Tifozët morën veprimin e tyre gjatë pushimit të pjesës së parë duke nisur protestën e rrallë në stadiumin Volksparkstadion.

Disa tifozë të Hannover lidhën me drynë zinxhirët në shtyllat e portës për të protestuar ndaj pronarëve të klubit.

Kind ka miratuar pranimin e investitorëve të tjerë në skuadër megjithë kundërshtimin e bazës së tifozëve vendas qe duan te ruajnë traditën sportive te klubit.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania