Sport

Spalleti: “Jemi mësuar me këtë lloj shorti, ndaj Francës të motivuar”

Trajneri i Italisë, Luciano Spalletti për Rai Sport tregoi përshtypjet e tij për shortin e Nations League, ku do masin forcat me Belgjikën, Francën dhe Izraelin.

“Po, por ne jemi mësuar me këtë lloj shorti. Në këtë mënyrë ne kemi një ide se si duhet të jetë sjellja jonë kur të dalim në fushë. Kë kompeticion është krijuar në një mënyrë inteligjente për të ngritur nivelin e skuadrave që e luajnë. Këto ndeshje këtu të japin mundësinë të përmirësohesh gjithnjë e më shumë”.

Belgjikën, Francën dhe Izraeli “A është Franca kundërshtari më i fortë? Po, sepse është kombëtare që ka një histori të rëndësishme. Gjithmonë përballjet me ta kanë qenë të forta, të japin shumë motivim.” – tha ai

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania