AktualitetRajoni

Sherr në burgun italian, shqiptarët përleshen me nigerianët, 3 të plagosur

Një sherr që ka degraduar në përplasje fizike ka ndodhur ditën e djeshme në një burg në Itali.

Rreth 30 të burgosur shqiptarë dhe nigerianë janë konfliktuar me njëri-tjetrin, dhe madje disa prej tyre u vunë flakën batanijeve dhe dyshekëve, ndërsa të burgosur të tjerë, duke përfituar nga trazirat, u përpoqën të arratiseshin.

Nuk dihen ende shkaqet e përleshjes masive, ndërsa mediat vendase raportojnë se kanë mbetur të plagosur tre punonjës të burgut, të cilët ishin përpjekur të ndalnin sherrin.
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania