Bota

Sho’kuese! Djali pr*eu kokën e të atit dhe e shfaqi në Youtube

Justin Mohn është arrestuar pasi babai i tij Michael, 68 vjeç, u gjet i vdekur në shtëpinë e tyre në Levittoën, Pensilvani.

 

Ai thotë se babai i tij punonte për qeverinë federale dhe u bëri thirrje të tjerëve me të afërm që punonin në qeveri për t’i vrarë ata, pasi ai i fajëson ata për lejimin e ‘turmave të zgjuara’ dhe emigrantëve të ‘shkatërrojnë’ Shtetet e Bashkuara.

Ai tregoi kokën e prerë të babait të tij gjatë një videoje 14-minutëshe të shpërndarë në YouTube, e cila mbeti në internet për gjashtë orë pasi u publikua për herë të parë. Në këtë video ai fliste kundër Biden dhe u bëri thirrje njerëzve të luftonin një “ushtri emigrantësh të paligjshëm”.

Mohn, 32 vjeç, tha: Ky është kreu i Mike Mohn, një punonjës federal mbi 20 vjet dhe babai im. Ai është tani në ferr për përjetësinë si tradhtar i vendit të tij. Dhuna është zgjidhja e vetme për tradhtinë e qeverisë federale.

Policia shkoi në shtëpinë e tij rreth orës 19:00 me orën lokale, rreth një orë e gjysmë pasi videoja u shpërnda në internet dhe gjeti trupin e Michael në banjë.

Mohn u arrestua rreth orës 21:00 pasi u gjet dy orë larg shtëpisë së tij. Gjatë videos, Mohn pretendoi se shumë njerëz e donin atë si president.

Ai pretendonte se ekonomia është “afër shkatërrimit” dhe tha se “regjimi tradhtar i Bidenit” donte të dërgonte “ushtarakët e Amerikës jashtë shtetit për të luftuar për Ukrainën dhe për të vdekur në një dimër rus.” Ai gjithashtu ofroi një shpërblim prej 1 milion dollarësh për këdo të cilët mund të vrisnin zyrtarë duke përfshirë drejtorin e FBI-së Christopher Wray, Prokurorin e Përgjithshëm Merrick Garland dhe ish-Prokurorin e Përgjithshëm Bill Barr.

Shefi Joe Bartorilla i Departamentit të Policisë së Middletown tha për MailOnline: U thirrëm në shtëpi dhe oficerët hynë brenda dhe zbuluan babain e vdekur lart. Po kontaktojmë nga disa njerëz në komunitet që e njohin atë dhe familjen e tij. Dhe ne po dëgjojmë shumë. Natyrisht ai është i njohur në komunitet vetëm nga telefonatat që marrim. 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania