Aktualitet

Përfshihet nga flakët reparti i kirurgjisë në spitalin e Shkodrës

Reparti i kirurgjisë në spitalin e Shkodrës është përfshirë nga flakët. Shkak i zjarrit dyshohet një shkëndijë elektrike.

Siç shihet edhe nga pamjet, ekipet zjarrfikëse kanë ndërhyrë për të shpëtuar pacientët.

Falë ndërhyrjes në kohë, çdo është kthyer në kontroll dhe nga flakët e zjarrit nuk raportohet për të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Gjithashtu në vendngjarje ndodhen edhe forca policie.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 18:30, në Spitalin Rajonal Shkodër në katin e dytë, në repartin e kirurgjisë, ka rëne zjarr në një nga dhomat, dyshohet si pasojë e një shkëndije elektrike.

Zjarrfikësit kanë bërë të mundur shuarjen e plotë të zjarrit. Nga zjarri janë shkaktuar vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e plotë të shkakut të rënies së zjarrit dhe për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania