Aktualitet

Dan Hutra tenton arratisjen nga qelia

Dan Hutra, autori i vrasjes së tre grave më 1 Mars 2023 në Tiranë, ka tentuar arratisjen nga burgu i Fierit, ku ndodhet nën masën e sigurisë së arrestit me burg.

Drejtoria e Burgjeve konfirmoi se rreth orës 11:25, Dan Hutra u kap duke tentuar për t’u arratisur nga qelia. Plani i arratisjes, sipas të nëjtave burime, ishte i koordinuar nga Hutra në bashkëpunim me tre të paraburgosur të tjerë: Martin Kapllani, Geraldo Veizaj dhe Feti Kovaçi. Të tre janë të izoluar në burgun e Fierit nën masën e sigurisë së arrestit me burg, të akuzuar për vjedhje.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania