SPRINT NEWS ALBANIA

Rajoni

“Vuçiç është Putin”/ Protestuesit rrethojnë bashkinë e Beogradit

Policia në Serbi ka hedhur gaz lotsjellës për të parandaluar qindra mbështetës të opozitës që të hynin në godinën e bashkisë së Beogradit në shenjë proteste ndaj asaj që vëzhguesit e zgjedhjeve thanë se ishin parregullsi të procesit të votimit gjatë zgjedhjeve fundjavën e kaluar.

Autoritetet kanë mohuar manipulimin e votave, ndërsa Presidenti Aleksandar Vuçiç tha të dielën se këto pretendime ishin “gënjeshtra” të promovuara nga opozita.

Policia e Beogradit hodhi gaz lotsjellës ndërsa qindra protestues të opozitës thyen xhamat në hyrje të ndërtesës në qendër të qytetit.

Protestuesit thërrisnin “Hapeni derën” dhe “Hajdutë”, ndërsa goditën me vezë bashkinë. Disa brohoritën “Vuçiç është Putin”, duke e krahasuar presidentin serb me atë rus. Sakaq, nuk pati raportime për të lënduar në mesin e protestuesve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?