SPRINT NEWS ALBANIA

Politike

Berisha: Unë jam Sali Berisha, me fuqinë e të vërtetës nuk mposhtem kurrë!

Berisha: Unë jam Sali Berisha, me fuqinë e të vërtetës nuk mposhtem kurrë! Ne kemi tronditur gjer në palcë Edi Ramën

Ndaj dhe sot këtu para jush, e vërteta më autorizon t’u them të gjithë atyre që akuzuan pa asnjë provë, fakt apo dokument për korrupsion Sali Berishën, para se të përsërisni këtë gënjeshtër, këtë akuzë për Sali Berishën, kontrolloni xhepat tuaj.
Unë jam Sali Berisha, me fuqinë e të vërtetës nuk mposhtem kurrë.
Pikërisht se nuk kanë prova, ky arrestim mund të realizohej vetëm nga një zinxhir shkeljesh ligjore, aktesh antikushtetuese, nga të gjitha institucionet që dolën zbuluar se marrin urdhër politik.
Por pse gjithë kjo luftë kundër Sali Berishës? Pse po ndodh ky agresion dyvjeçar ndaj opozitës? Pse ky regjim është i tmerruar kaq shumë nga opozita sa janë të gatshëm të shkatërrojnë pluralizmin, Kushtetutën, parlamentin, drejtësinë, vetëm e vetëm për të na luftuar ne?
Është e qartë, këto dy vite ne kemi prishur rehatinë, kemi tronditur gjer në palcë Edi Ramën, narkokraturën e tij sepse kemi treguar të vërtetën.
Opozita luftohet sepse kur qeveria u cian veshët qytetarëve se Shqipëria është Europa e Ballkanit, të kujton Sulltan Hamitin kur thoshte se shqiptarët janë otomanët e Europës.
Kjo është e vërtetë vetëm për Edi Ramën, parajsa. Për ministrat e tij, sojin e tij, zyrtarët makutë që pasurohen dhe vjedhin çdo natë dhe ditë. Kurse është krejt tjetër për qytetarët dhe veçanërisht për të rinjtë. Nga kjo parajsë kanë ikur 1.3 milionë shqiptarë në 9 vite.
Opozita luftohet sepse kur Skapi shpall fajtor për inceneratorët, për vjedhjen e shekullit dy drejtorë të bashkisë, ne u themi shqiptarëve prisni njëherë se në këtë aferë ka firmat edhe Erion Veliaj, edhe Edi Rama se këta janë hajdutët kryesorë.
Opozita luftohet se kur Skapi shpall fajtor Rrjepajn dhe Rrapajn për vjedhjen e dytë të shekullit, atë të inceneratorëve, ne u themi se në këtë aferë është i përfshirë direkt Ilir Beqaj dhe Edi Rama.
Opozita luftohet se kur Edi Rama bën si kloun para botës, ne i themi botës se ky kloun në fakt u mohon të drejtat themelore kushtetuese opozitës. Se ky kloun rrethon nga frika dhe mbush Kuvendin e shqiptarëve me gardën e tij të kuqe. Se ky kloun e voton buxhetin në 4 minuta. Se ky kloun në fakt është një diktator që pushtetin e rrëmben duke shndërruar krimin në votë dhe votën në krim. Se ky kloun nuk pranon votën e lirë.

Berisha u drejtohet partnerëve: Duke denoncuar Vuçiçin dhe duke injoruar batërdinë e Ramës, nuk po kontribuoni për paqen dhe stabilitetin

Me këtë rast duhet të theksoj një moment për të gjithë partnerët ndërkombëtarë të Shqipërisë.
Përshëndes qëndrimin që mbajtët ndaj zgjedhjeve në Serbi. Aleksandër Vuçiç është një kriminel lufte që vendin duhet ta ketë vetëm në Hagë. Aleksandër Vuçiç, për të shkelmuar votën e qytetarëve serbë, është i aftë të ndërmarrë çdo hap.
Por të nderuar partnerë, duke denoncuar Aleksandër Vuçiç dhe zgjedhjet e tij, dhe duke injoruar batërdinë zgjedhore të Pashiqit shqiptar, të argatit të Vuçiçit, ju nuk kontribuoni në paqen dhe stabilitetin e këtij rajoni.
Përkundrazi me këtë standard vetëm sa nxitet më tej nacionalizmi serb dhe konsolidohet regjimi i narkoshtetit në Shqipëri.
Zgjedhjet në Shqipëri ishin disa shkallë më të këqija se zgjedhjet në Serbi dhe në çdo vend tjetër, që janë parë ndonjëherë.
Opozita luftohet sepse është e fundit rrugë që u ka mbetur shqiptarëve që të mësojnë të vërtetën.
Prandaj unë edhe njëherë do i prish edhe njëherë rehatinë diktaturës duke thënë disa të vërteta që janë ulëritëse.
Opozita nuk është e dobët, por është e sulmuar nga qeveria e padrinos dhe de facto e përjashtuar prej parlamentit të tij.
E sulmuar nga gjykatat dhe prokuroria politike dhe institucionet e tjera të narkoshtetit.
E sulmuar edhe nga disa prej medieve më kryesore të vendit. Analistë dhe banalistë që pasurohen çdo ditë bashkë me pushtetarët.
E sulmuar nga organizatat e krimit dhe drogës, të lidhura me Edi Ramën dhe ministrat e tij, por që vendosin ku të duan dhe çfarë të duan në republikën e krimit.
E sulmuar nga korrupsioni transnacional. Më gjeni një opozitë në botë që do i rezistonte këtij lloj agresioni siç rezistuam ne.
Por ne rezistuam dhe rezistojmë. Ne nuk u dorëzuam dhe nuk dorëzohemi sepse ne kemi vetëm një armë, idealet tona dhe të vërtetën.
E vërteta është si dielli, drita e saj nuk shuhet kurrë. Ajo ekziston edhe kur ti apo ndonjë tjetër nuk e sheh atë.
Shqiptarët nuk janë të varfër, por janë të vjedhur. Të vjedhur me inceneratorët, me sterilizimin, me energjinë, me çmimet e rrugëve dhe punëve publike, nga taksat dhe çmimet më të larta në rajon, të vjedhur nga pagat e ngrira prej vitesh.
Shqipëria nuk është në ditët e saj më të mira siç thotë Edi Rama në fjalimin e tij të turpit.
Shqipëria është në ditët e saj më të këqija. Sepse ajo është narkoshteti i parë dhe i vetëm në kontinent. Sepse shteti ligjor dhe rendi kushtetuese janë zëvendësuar me kodin e mafias. Sepse për herë të parë në histori, ne jemi një komb në vdekje, një komb ku një e treta në 9 vite kanë ikur sikur të ishin në luftë.
Por jo, përsëri Shqipëria nuk është e mallkuar. Shqipëria është e tradhtuar. Qeveria ka tradhtuar shqiptarët. Drejtësia ka tradhtuar shqiptarët. Opozita fasadë si ajo Balla-Brava-Alibeaj kanë tradhtuar shqiptarët. Disa nga mediat e mëdha të vendit kanë tradhtuar shqiptarët.
Shqiptarëve u ka mbetur vetëm opozita e vërtetë. Vetëm ne jemi shpresa e vetme, prandaj luftohemi në çdo formë.
A ka njeri sot me mend në krye që mund të mohojë këtë? Askush.

ZYRA E MEDIAS DHE KOMUNIKIMIT, PARTIA DEMOKRATIKE

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?