SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ariani Çani: Gjermania i ofroi Greqisë 20 miliard euro të hiqte veton ndaj Shqipërisë, por Athina s’pranoi

Gazetari Arian Çani foli për veton e Greqisë ndaj Shqipërisë.

Ai theksoi se Greqisë i ishin premtuar nga Gjermani 20 miliardë euro nëse do të hiqte veton, por refuzoi ta bënte duke humbur dhe shumën në fjalë.

Sipas tij, Greqia nuk e bëri këtë për Fredi Belerin po për minoritetin grek që jeton në Himarë.

“Sot Greqia ka humbur mbi 20  miliardë euro që ishte programi nga Samiti. Kjo do të ndodhte nëse i hiqte veton Shqipërisë, pas kërkesës së kancelarit gjerman.

Greqia tha jo dhe iku 20 miliardë. Mendon se do të humbiste për Belerin 20 miliardë. Nuk e bëri për të mbrojtur Belerin por shtetasit e vet. Është në Konventën Evropiane, që Beleri është i zgjedhur dhe ai duhet të betohet“-tha ai.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?