Aktualitet

Parashikimi i motit për këtë të premte/ Rikthehen reshjet e shiut!

Moti parashikohet të jetë me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut do bëhen prezente në orët e para të mëngjesit përgjatë vijës bregdetare me intensitet të ulët të karakterit lokal. Gradualisht reshjet e shiut do të shtrihen edhe ne pjesën tjetër të vendit me intensitet të ulët, ndërsa në veriperëndim dhe jugperëndim me intensitet deri mesatar.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 8/ m/sek, e cila hera-herës fiton shpejtësi deri në 12 m/sek kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe lugina. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-Në zonat malore 5 deri 13°C

-Në zonat e ulëta 6 deri 21°C

-Në zonat bregdetare 9 deri 20°C

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania