SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

5 sinjalet e heshtura të diabetit që duhet ti mësoni

Sipas studimeve, 30% e atyre që vuajnë nga diabeti, fillojnë të kenë probleme me dëgjimin.

Shikim më të mirë?

Çuditërisht nëse jeni në fillimet e diabetit, shikimi juaj përmirësohet shumë. Madje ndonjëherë, nuk do të keni nevojë as për syzet tuaja. Megjithatë mund të ketë ditë, kur shikimi edhe mund të përkeqësohet.

Lëkura juaj përkeqësohet

Nëse lëkura juaj mbushet nga njolla të errëta është koha të veproni. Konsultohuni sa më parë me një mjek specialist!

Vazhdimisht keni skuqje dhe kruajtje?

Nëse vazhdimisht keni skuqje dhe kruajtje pa asnjë arsye, atëherë kjo është një simptomë e qartë e diabetit. Kjo ndodh pasi mund të keni probleme me qarkullimin e gjakut.

Plagët nuk shërohen

Ndonjëherë plagët qendrojnë vetëm në formën e koreve dhe nuk shërohen. Kjo padyshim duhet t’ju nxisë për një vizitë drejt specialistit

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?