Bota

VIDEO/ Përplasen dy avionë në Australi, autoritetet kërkojnë për të mbijetuar


Avioni u gjet në ujë pranë malit Marta, në jug të Melburnit, raportoi Daily Mail. Autoriteti Australian i Sigurisë Detare tha se rrënojat ishin gjetur, por ende nuk dihej nëse kishte ndonjë të mbijetuar.

Stacioni radiofonik 3AW raportoi se një avion ish-ushtarak S-211 Viper u rrëzua në ujë, me një pilot dhe një pasagjer që besohet se ishin në bord.

Rrënojat e avionit janë gjetur në ujë ku ekipet e shpëtimit po vazhdojnë kërkimet.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania