BotaRajoni

Qëllohet ndaj çiftit të mjekëve, gruaja vritet brenda makinës, plagoset burri

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot Italinë fqinje. Sipas mediave vendase, një mjeke është ekzekutuar teksa po futej në makinë bashkë me të shoqin, edhe ai mjek, në zonën Reggio Calabria. Bashkëshorti i saj ka mbetur i plagosur.

Doktoresha 67 vjeçare, Francesca Romeo po hipte në makinë, kur 2 persona, ende të paidentifikuar, i kanë zënë pritë dhe kanë qëlluar.

Policia e Reggio Calabria ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për të zbardhur dinamikën e këtij krimi, ndërkohë që ka nisur hetim nga prokuroria e Palmës. Një nga pistat e hetimit është dhe lidhja me krimin e organizuar.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania