RajoniSport

Albin Kurti uron kualifikimin e Shqipërisë në Euro 2024

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas kualifikimit të Shqipërisë në Euro 2024.

“Shqipëria kalon. Festë e madhe, që do të vazhdojë në Euro 2024. Për herë të dytë në histori. Pas Francës, tashmë drejt Gjermanisë. Urime lojtarëve, gëzuar të gjithëve!” – shkroi Kurti në një postim në Facebook.

Barazimi 1-1 me Moldavinë e çon Kombëtaren tonë në Gjermani. Ndeshja me Ishujt Faroe në vendin tonë do të shërbejë për statistikë dhe për të ruajtur vendin e parë në grupin E, siç aktualisht e kemi me 14 pikë.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania