AktualitetPolitike

Aksioni i opozitës në Parlament, reagon Komisioneri i Zgjerimit

Aksioni i opozitës në Parlament, reagon Komisioneri i Zgjerimit: Opozita rol kyç, dialogu politik duhet të forcohet

Reagimi i Komisionerit të BE për zgjerimimin:

Me Kryetaren e Komisionit të Çështjeve Evropiane Jorida Tabaku diskutuam Raportin e Zgjerimit për 2023. Ndërsa planifikojmë të hapim negociatat e anëtarësimit, ne kemi nevojë për një Parlament që funksionon mirë. Dialogu politik konstruktiv duhet të forcohet dhe opozita ka një rol kyç.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania