Bota

VIDEO/ Momenti kur ariu i murrmë sulmon egërsish dy burra

Ky është momenti i tmerrshëm kur një ari i murrmë sulmon dy punëtorë gazi në Siberi, duke i lënë ata me plagë të rënda në kokë dhe krahë pasi u përleshën me bishën. Në video, tre qen shihen pranë ariut teksa patrullon kampin.

Një zë u thërret qenve të largohen. Ariu më pas hyn në kompleks, duke ndjekur një nga qentë rreth një automjeti në borën e madhe. Ndërsa një burrë lë një rimorkio, ariu del dhe sulmon. Një burrë u fut me forcë në dëborë nga ariu i tërbuar. Të tjerë përpiqen ta pengojnë kafshën me atë që duket të jetë një zjarrfikës. Ndërsa ariu zhduket me punëtorët, një shikues thërret: ‘Ku është ai?’.

Një tjetër përgjigjet: “E hëngri atje”. Dy burrat ishin në dhomën e duhanit të fabrikës së tyre kur panë një tufë qensh duke ndjekur diçka, thonë raportet. Njëri nga burrat me profesion mekanik, hapi derën për të përzënë arushin, por ai e sulmoi menjëherë. Pati panik pasi punëtorët përdorën zjarrfikës, flakë zjarri dhe një spraj gazi për të trembur kafshën.

Përfundimisht ai e liroi mekanikun, por menjëherë kapi me egërsi përgjegjësin e uzinës. Punëtorët thirrën një gjahtar lokal i cili erdhi dhe qëlloi ariun rreth 20 minuta pas sulmeve. Dy burrave iu dha ndihma e parë në vendngjarje dhe u dërguan me helikopter në spital. Një imazh i ndarë me MailOnline dukej se tregonte një pjesë të munguar të veshit, që me sa duket ishte shkëputur nga sulmi i ariut.

Fe
Grr
Sdgsd
Wewrwe

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania