SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Sulmi i Hamasit nga Gaza drejt Izraelit, 500 të vdekur, mbi 3,000 të plagosur, 164 janë marrë peng

Luftë në jug të Izraelit midis militantëve të Hamasit dhe forcave të izraelite. •Avionët luftarakë kanë sulmuar “infrastrukturën operative” të Hamasit. •Kryeministri Benjamin Netanyahu deklaroi dje se Izraeli ka hyrë në një luftë të gjatë dhe të vështirë, pas sulmit të paprecedentë më parë nga Hamasi. •Të paktën 500 të vdekur, mbi 3,000 të plagosur dhe 164 pengje raportohen në Izrael. •Autoritetet thonë se dhjetëra izraelitë, duke përfshirë gra dhe fëmijë, po mbahen peng në Gaza. •Forcat izraelite të sigurisë kanë marrë kontrollin e një stacioni policie në qytetin jugor të Sderot, duke vrarë të paktën 10 luftëtarë palestinezë pas një përplasjeje një orëshe.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?