Flakët përfshijnë fshatin pranë Bulqizës

Aktualitet

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë gjatë pasdites së sotme një pjesë toke pranë fshatit Koçaj, në afërsi  të Bulqizës.

Gazetari Enver Doçi ka raportuar se flakët janë ndihmuar edhe nga era e fortë, duke sjellë që dhjetëra hektarë pyje dhe kullota të digjen.

Sakaq, mësohet se ndërhyrja e zjarrfikësve është e pamundur në këto momente për shkak të terrenit të vështirë, ndaj edhe kanë kërkuar ndërhyrje nga ajri.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?