Procesi i Berlinit, Tirana pret sot Ministrat e Brendshëm nga 26 shtete të BE-së

Aktualitet

Tirana do të presë sot Ministerialin e Ministrave të Brendshëm, në kuadër të Procesit të Berlinit.

Balla 1

Gjatë këtij Ministeriali, ministri i Brendshëm, Taulant Balla do të presë Ministrat e Brendshëm dhe krerët e delegacioneve nga 26 vende të BE-së dhe Ballkanit Perëndimor.

Takimi pritet të zhvillohet pranë ambienteve të Pallatit të Kongreseve.

Gjatë kësaj mbledhjeje të përbashkët thuhet se do të diskutohet për menaxhimin e Integruar të kufijve, bashkëpunimi Rajonal në luftën kundër krimit të organizuar, si dhe partneritetin për krimin kibernetik në Ballkanin Perëndimor.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?