Fatmir Mediu propozon në Kuvend një minutë heshtje në kujtim të Marko Bellos

Politike

Kreu i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka bërë kërkesë të veçantë në kujtim të ish-ministrit dhe ish-deputetit Marko Bello, i cili u nda nga jeta 3 vite më parë.

 

Kuvendi

Ai kërkoi në shenjë respekti për figurën e Bellos, që të mbahej një minutë heshtjeje.

Të gjithë deputetët u ngritën në këmbë ndërsa kujtuan Bellon dhe kontributin e tij në politikë dhe jo vetëm. Kujtojmë se Bello humbi jetën pas betejës me COVID-19.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?